Naprawa junkersów w Częstochowie

Naprawa junkersów w Częstochowie

Naprawa i montaż piecyków gazowych i kotłów do CO w Częstochowie i okolicy. Firma Pit-GAZ z Częstochowy zajmuje się naprawą i montażem pieców gazowych (junkersów, kotłów CO) oraz montażem kuchenek gazowych.

W większości mieszkań znaleźć można urządzenia grzewcze różnego typu. Do najczęściej używanych należą junkersy służące do gazowego podgrzewania wody, instalowane głównie przez mieszkańców bloków i starych kamienic, oraz piece gazowe efektywnie współpracujące z systemami centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych.

Nowoczesne junkersy do podgrzewania wody wyposażone są w system zapłonu elektronicznego, co gwarantuje oszczędność eksploatacji gazu w momencie, gdy urządzenie nie pracuje. Posiadają również wmontowane czujniki zwrotne automatycznie uruchamiane w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, oraz termoregulatory.

Kupno nowego pieca gazowego wymaga montażu i uruchomienia przez autoryzowanego instalatora. Dla pełnego bezpieczeństwa konieczne są przeglądy i konserwacje wykonywane przynajmniej raz w roku. Junkersy to urządzenia niezwykle sprawne, jednak jak w każdym urządzeniu tego typu mogą pojawić się usterki, takie jak wyciek wody, samoczynne włączanie się urządzenia, hałas, wygasanie płomienia lub słabe nagrzanie wody. W podobnych sytuacjach konieczna jest interwencja fachowca.

Jeżeli tylko staniemy przed faktem podobnej usterki należy niezwłocznie zadzwonić do naszej firmy. Warto również przygotować informacje przydatne dla serwisanta i poinformować o modelu, z którego korzystamy, przygotować kartę gwarancyjną oraz dokładnie opisać usterkę. W żadnym wypadku nie należy samodzielnie naprawiać urządzenia, gdyż dla niedoświadczonych użytkowników podobne próby okazać się mogą bardzo niebezpieczne.

Dodatkowo powinniśmy przynajmniej raz w roku dokonywać przeglądu technicznego, podczas którego junkers zostaje oczyszczony z zanieczyszczeń, a zużyte elementy zostają wymienione na nowe. Urządzenie niekonserwowane wydziela trujące gazy w znacznie większym stopniu od piecy gazowych, w których zabrudzone palniki, nieszczelne filtry i wymienniki sprawiają, że użytkowanie staje się niebezpieczne. Konserwacja z zastosowaniem środków prewencyjnych przedłuża również żywotność junkersów trwale eksploatowanych i podwyższa wydajność energetyczną.

Wykonujemy naprawy pogwarancyjne piecyków takich firm jak:

  • Euroterm Termet
  • Junkers Bosch
  • Ariston, Senseo
  • Beretta
  • Neckar
  • Demrad
  • Vaillant

oraz naprawy gwarancyjne piecyków gazowych firmy Euroterm (autoryzowany serwis) w Częstochowie

Napraw i montaży dokonuje Autoryzowany instalator firm Junkers-Bosch i Termet

Beretta

serwis Junkers Bosch

Vaillant