Naprawa i montaż piecyków Częstochowa

Naprawa piecyków gazowych w Częstochowie

Piec gazowy powinien być sprawny zawsze, bez względu na okoliczności. Konserwacja i naprawa junkersów jest konieczna, gdyż zwiększa bezpieczeństwo podczas długich lat eksploatacji. Zadzwoń - tel. 696 272 843.

Zajmuję się naprawą i czyszczeniem piecyków gazowych jedno i dwufunkcyjnych w Częstochowie. Jeżeli twój piecyk zużywa nagminnie baterie, ma problemy z odpaleniem lub "bucha" ogniem przy odpaleniu to sygnał dla Ciebie że trzeba go przeczyścić. W razie ww. problemów dzwoń! Nie czekaj - z GAZEM nie ma żartów. Posiadam uprawnienia gazowe w zakresie eksploatacji piecy oraz instalacji gazowych.

Jednym z najniebezpieczniejszych rezultatów związanych z używaniem niesprawnych junkersów jest tlenek węgla, będący zabójczym dla człowieka gazem. W piecach gazowych występuje spalanie gazów, które są idealnym źródłem czadu. Wydzielanie się tlenku węgla jest praktycznie niezauważalne, gdyż gaz nie posiada zapachu i nie szczypie w oczy, dzięki czemu jego wykrycie jest praktycznie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem jest instalacja czujnika, który alarmuje o wydzielaniu się zabójczej substancji, oraz zapewnienie prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach zamkniętych. Niewielkie stężenie CO powoduje niedotlenienie, bóle głowy, osłabienie mięśni, omdlenia, duże prowadzi do zgonu.

Korzystanie z uszkodzonego junkersa zakończyć się może zatruciem nie tylko czadem i szkodliwymi spalinami, ale również wybuchem urządzenia.

Podstawą do bezpiecznego użytkowania i wielu lat eksploatacji jest naprawa junkersa, przestrzeganie zasad i stosowanie się do zaleceń specjalistów.

Najpowszechniej spotykanymi awariami są usterki armatury wodnej, uszkodzenia obwodu zintegrowanego z pilotem, nagrzewnice, ogniwa, zanieczyszczenie filtra, oraz uszkodzenie przerywacza ciągu. Nie należy zapominać, że naprawa pieców gazowych jest konieczna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i obniżenie kosztów eksploatacyjnych, dużą rolę odgrywa również z punktu widzenia prawa budowlanego i bezpieczeństwa użytkowników.

Nasze usługi:

  • Naprawa piecyków gazowych (junkersów)
  • Serwis gwarancyjny piecyków Euroterm
  • Montaż urządzeń gazowych: junkersów i kotłów jedno i dwufunkcyjnych do C.O.
  • Wykrywanie oraz usuwanie nieszczelności gazowych
  • Wykonywanie prób szczelności inst. gazowych z wystawieniem protokołu
  • Montaż kuchenek gazowych
  • Sprzedaż urządzeń gazowych wraz z montażem